Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Dowiedz się, gdzie kupić znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg właściwego znakowania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są także instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na wielu maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – nadal będą czytelne. W wielu wypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza niewielkich choćby trudności. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]