Duży wybór wisiorków srebrnych

Tu zamówisz srebrne wisiorki.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.