Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Dalsze informacje o kolczykach z kamieniami.

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe kolczyki lub pierścionki. Kamienie potrafią zupełnie zmienić wygląd ozdób – inny charakter mają bowiem kolczyki z kryształami, inny natomiast te ozdobione turkusem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym uznaniem? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach złotników są naturalne, a które są sztucznymi wyrobami? To potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż sporo materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a różne barwy są zasługą tego typu domieszkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy i diamenty

Jubilerzy znacznie chętniej stosują jednak minerały szlachetne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać barwy od szarych do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu tego rodzaju ozdób. Dobrze jednak pamiętać, iż są to egzemplarze znacznie bardziej oryginalne, aniżeli te ze sztucznymi kamieniami.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]