Pierścionki z ametystami

Kup biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Meksyku, Australii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.