Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Szukasz topazu mistycznego? Sprawdź http://bit.ly/2dVtG0Z.

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się też różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do danego stroju.