Wszystko o zapięciach kolczyków

Jeśli szukasz kolczyków, koniecznie sprawdź ERROR.

Kupując kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, materiał wykonania czy to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótką listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje ogromny komfort noszenia i chętnie jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednak prostszy w zakładaniu, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Często wykorzystuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w okresie letnim, gdy nie nakładamy szali, ubrań z postawnym kołnierzem oraz czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Właśnie tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]