Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Wyprawy górskie - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte komplikacje mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]