Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą trekkingów w Himalajach? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Everestu

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]