Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa skieruj się tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Podróżników wabią przede wszystkim niesamowite widoki, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się też zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]