Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Tutaj znajdziesz szczegółowe wiadomości dotyczące kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, a jednocześnie niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i poruszania się na rakietach śnieżnych

Najlepszą drogą, by nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego władania czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się nieodzowne w czasie rozmaitych niefortunnych zdarzeń. Szkolenie omawia też zasady poprawnego działania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada duże doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które na ogół mają nie więcej niż sześć osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]