Kurs malowania akwarelami od podstaw – nauka w szkole rysunku

Kurs malowania akwarelami - w tym miejscu poznasz aktualną ofertę.

Malowanie akwarelami jest jednym z twórczych sposobów przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, by odczuwać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to wszak jedynie pasja lub droga do odprężenia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeżeli chcesz malować coraz lepiej, trzeba zapisać się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do uzyskania, ale wpływa na niego sporo czynników, o których artysta-amator najczęściej nic nie wie. Sporą rolę w samym toku malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet artyści biegli w tej technice wcale nie mogą być przeświadczeni o tym, że malunek zawsze wyjdzie tak, jak przewidywali. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zyskać przydatną elementarną wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu ciepło widziany, bez względu na to, czy podjął już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin rzetelnie objaśniają właściwości farb akwarelowych, rozległe spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt pracy.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasach powszechności internetu nietrudno odszukać a potem obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są zalecenia, które kursanci dostają od instruktorów w czasie pracy. Te korekty pomagają sprawniej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Prócz tego lekcje z zespołem innych ludzi o analogicznych zainteresowaniach tworzy przyjazną aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Udział w merytorycznej ocenie prac pozostałych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić osobiste prace już odbyciu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]