Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy Austriackie - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dogłębnie każdą marszrutę w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne góry Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka państw, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o zdobyciu których marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo lub Aiguille du Dru. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podwyższać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka ciekawych ofert kierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają wystarczającą kondycję fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk głównie na wymiarze szkoleniowym, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezspornym plusem takich wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym doznaniem, przynoszącym dumę z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]