Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Poznaj dalsze szczegóły o aktywnych wakacjach dla singli.

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny pragną zrobić coś szczególnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne szykują ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – aktywne wycieczki

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć różne regiony świata i Polski z całkiem innej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji komfortowego fotela na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to dodatkowo świetna sposobność, aby nabyć przydatne kwalifikacje, gdyż nierzadko łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania mechanizmów przeżycia na danym obszarze. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, a także tego, co zrobić w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Należy także wspomnieć, iż taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Dokąd organizowane są wyprawy dla aktywnych?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade również podczas wycieczki na Wyspy Komodo czy w Himalaje.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]