Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Kurs Photoshop - poznaj pełną ofertę.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się poznać znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można stosować?

Jest dużo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym oprogramowanie artystów oraz game devów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, gwaszem bądź farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie z udziałem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a jednocześnie poznać istotne triki wykorzystania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]