Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Kliknij tutaj, jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji o operacji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować kłopotliwe i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do zakładania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, starczowzroczności, nadwzroczności, jak również wielu rzadszych chorób. Niesłychanie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią procedurę leczenia i skorygować wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, więc mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry, a także innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi przypadłościami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku lub pozbyciem się kaszaków.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]