Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Po więcej szczegółów o terapii małżeńskiej UK zajrzyj w to miejsce.

Każde małżeństwo może popaść w przeróżne problemy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo skutecznie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy między mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności oraz zacieśnić związek. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby świetnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że aktualnie bez żadnych problemów można znaleźć polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339