Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Jeśli potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego, koniecznie odwiedź ten adres.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]