Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj wspaniały uśmiech

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (woski, lakiery, pasty), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne efekty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalnego wzornika oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Świetne efekty przynosi również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.