Zalety implantologii

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, alkoholu i tytoniu. Istotne będzie także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk i ból.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.