Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Po więcej szczegółów o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce kliknij tutaj.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo wyszukają zabytki i muzea, hotele, motele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co ciekawe, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz czar miejscowego folkloru.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego