Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Uzyskaj więcej informacji o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce, kliknij tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, znane i nowe, lecz z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy widok – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie tylko laików, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.