Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Gros turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla obytych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno podczas dość wyczerpujących, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bezspornie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]