Czapsy i sztylpy – ochrona nogi jeźdźca

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz sztylpy.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]