Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Chcesz nabyć antenę DVB T? Odwiedź tę stronę.

W przeważającej większości domów zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]