Funkcje drewnianych listw podłogowych

Szukasz listw drewnianych? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]