Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Jeśli chcesz nabyć buty motocyklowe, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty motocyklowe, podobnie jak i pozostałe części ubioru dla kierowców jednośladów, doskonale się prezentują i z pewnością wiele osób chciałoby je mieć ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich zasadniczymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz ochronę goleni i stopy w razie potencjalnego wypadku.

Jakie buty na motor na jazdę turystyczną, a jakie po mieście?

Problem z tym, jakie buty na motor będą najodpowiedniejsze, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów butów. To głównie:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motor sportowy posiadają odpowiednie rozwiązania minimalizujące ryzyko złamania kości podudzia czy śródstopia i zadarcia skóry. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać pieszo.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są perfekcyjne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, zatem też osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich walorem jest z kolei wyjątkowy komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw zabezpieczających nogę przed wilgotnością.

Co mieć na uwadze wybierając buty motocyklowe?

Wybierając buty na motor należy na początku określić, jakie mają mieć ogólne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty crossowe noszone jedynie do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały doskonale, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Rolą obuwia na motor, notabene jak innych części odzieży dla motocyklisty, jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest wyjątkowo ważna. Kupujmy wobec tego buty na motocykl cenionych producentów. W razie niepewności warto zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy wykonać zakup butów.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]