Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D? Sprawdź cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i instrumenty. Wyliczono, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można praktycznie o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Następnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się łatwą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można w krótkim czasie uzyskać identyczne makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko wykorzystywane w różnych branżach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest solidny i dokładny, a w toku procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]