Klasery na monety i banknoty – niezbędne każdemu kolekcjonerowi

Szukasz klasera na banknoty? Wejdź na goldbroker.pl.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko radość ze znajdowania i zakupu nowych eksponatów, ale też uczucie zadowolenia z ich układania i przeglądania. Pozyskane numizmaty powinny wobec tego znaleźć się w praktycznych albumach bądź klaserach, za pomocą których bez trudu będzie można je oglądać, a jednocześnie uchowa się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – ogromne usprawnienie przy katalogowaniu eksponatów

Entuzjaści monet mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze dlatego, iż pozwalają łatwo klasyfikować numizmaty danego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do wielkości gromadzonych banknotów lub numizmatów. Możliwość wypinania i wpinania kart jest znacznym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów według własnego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza ryzyko rozdarcia banknotów bądź zarysowania numizmatów. Prócz tego, mając niewielki zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek bądź albumów ze zdjęciami, dzięki czemu bez przeszkód schowamy je w biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Czy w klaserze numizmatycznym można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wilgoci oraz powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym czy też te wykonane z ze złota i srebra powinno się wpierw zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można potem przechowywać w klaserze, jako że wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, w które bez trudu można wsunąć monety w kapslach lub w sztywnych, papierowych holderach.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]