Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

W tym miejscu kupisz kontenery na odpady.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, złom, gruz, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]