Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Dowiedz się, gdzie zamówić lampy solne.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu można je dopasować do wystroju mieszkania, gdyż występują w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani strukturze krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. sześcianu czy też piramidy.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. osobom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest uspokajający i przyjemny, stąd poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, ponieważ przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]