Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o okiennicach ozdobnych na http://tinyurl.com/y22u2okw.

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasem łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek mieszkańców. Wykonuje się je z płyt MDF, PCV, a także z drewna. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się nadal dość rzadko, ale większość zapewne widziała je w telewizji lub w kinie, ponieważ tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Australii i Afryce Południowej.

Czy warto zdecydować się okiennice dekoracyjne shutters?

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba także podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się sterczące żyłki, uznają na pewno za duży plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]