Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale też na terenach miejskich. W której technice się je sporządza? Kto z reguły nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury i nowoczesne rzeźby do ogrodu?
Rzeźby ogrodowe – nietradycyjna metoda aranżacji przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się popularnym sposobem na aranżację przestrzeni miejskiej i prywatnych ogrodów. Dzisiaj ogromnym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma została opracowana w oparciu o preferencje zamawiającego, jego upodobania, a także wielkość ogrodu. W obszernych powierzchniach wyśmienicie komponują się większe, monumentalne projekty, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei umieszczanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają między pomnikami w stylu minimal lub wręcz przeciwnie – postawić na barokowe wzory. Wybór właściwej figury powinien być uzależniony od stylu ogrodu oraz tego, jaki rezultat chcemy ostatecznie uzyskać. Znacznym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie to wspaniała forma dekoracji przestrzeni.
Przed gmachem urzędu i galerią sztuki – gdzie postawić rzeźby ogrodowe?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez klientów różnego rodzaju. Cudownie komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, lasach, może też być ozdobą posesji przy muzeum, uniwersytecie, urzędzie, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter ogrodu albo postawić na dzieło stylizowane na zabytkowe. Popularne są też okazałe rzeźby orientalne, które będą stanowić znakomite dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.