Spakuj się na długie wakacje – zamontuj belki dachowe

Chcesz kupić bagażnik bazowy na relingi? Sprawdź http://bit.ly/31xYQzQ.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem rowery, kajaki czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]