Stalowe kontenery na odpady dla różnych gałęzi przemysłu

Chcesz nabyć kontener na gruz? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane podczas różnych prac budowlanych i renowacji, a także odpadów przemysłowych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z gromadzeniem i przewozem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i transportu starych mebli, opakowań, gruzu i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, trociny czy granulaty. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są rozmaite podmioty. Pośród nich można znaleźć m.in. brygady sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Udostępniają je one swoim klientom, a po napełnieniu odwożą do punktu legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]