Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz toczek do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można kupić 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]