Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Jeśli potrzebujesz kosmetyków naturalnych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały z czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

W produkcji kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]