Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w sypialni. Sprawdź przykłady zastosowania.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem wnętrz w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do pokoju

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie ludzie przebywają większą część dnia, jak również podejmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie przytulne. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, albo jego częściowe ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich konserwacja jest wyjątkowo prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]