Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Chcesz kupić szalunki Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Przeważnie wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, by nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Klasycznym typem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych bądź mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozmontowaniu może zostać wykorzystywana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – wielu inwestorów i wykonawców stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, drewna bądź metalu, jak również zestawiać 2 lub 3 materiały. Zazwyczaj jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą głowice ze stali lub aluminium, łączniki, narożniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – dla kogo?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują zamierzających wybudować pojedynczy obiekt i zespołów, które zwykle oferują inne usługi. Kupno wszelkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku byłoby całkowicie nieopłacalne . Dużo rozsądniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]