Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Jeśli chcesz kupić podpory szalunkowe, zobacz tu.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]