Co warto wiedzieć o mass collect?

Więcej szczegółów o tym, jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest w zasadzie niezwykle prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem ewentualnych omyłek często mających miejsce w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]