Działanie i zalety kantoru internetowego

Internetowa wymiana walut - ta niezwykła oferta każdego zadziwi.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru internetowego

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionego dnia. Kolejnym i niezmiernie istotnym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online proponują również kilka dodatkowych usług popularnych wśród konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort, a także ogromną swobodę w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby zatrudnione lub studiujące za granicą. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.