Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Dowiedz się, gdzie zamówić złoto w sztabkach, wejdź na goldbroker.pl.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie czy umieszczanie ich na lokacie nie jest dziś tak opłacalne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku doprowadziły do tego, że Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich oszczędnościom dawać z czasem poboczny dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – dlaczego zainteresowanie tym metalem nie ulega zmianie?

Na wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat. Złoto zazwyczaj nie poddaje się silniejszym i słabszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza i polityczna nieraz zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można odnotować wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres łatwo można dostrzec, że z biegiem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu obecna na rynku pozostaje praktycznie bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice, a także – nadal na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego między innymi przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też kable USB) jest częstokroć nieopłacalny, toteż popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż przez kolejne lata ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Sztabki złota – wytwarzane w rozmaitych rozmiarach

Słuchając o lokacie finansów w złoto w sztabkach większa część inwestorów natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Jednakże sztabki złota wytwarza się w rozmaitych rozmiarach, więc właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są także znakomitym pomysłem na prezent. Poważni inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał nierzadko nabywają większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1 kg. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się podzielić odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Toteż należy nabywać złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]