Poznajmy bliżej kredyt obrotowy

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, dlatego nie polecamy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.