Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Aby skorzystać z doświadczenia profesjonalistów biura rachunkowego Katowice, zajrzyj w to miejsce.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, zaś ich szefowie często nie są gotowi prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się wyłącznie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]