Jak podejść do organizacji chrzcin?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, dlatego też troszczą się o to, by wszystko tego dnia było idealne. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, w szczególności jeżeli na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Poniżej otrzymasz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – poproś gości o potwierdzenie swojego przyjazdu

Kiedyś chrzciny odbywały się wkrótce po narodzinach malucha, często wręcz w dniu połogu, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w doniosły dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, zatem jest planowany na ogół parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie głównych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, jak również rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą przybywać do nas z różnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się też dać sygnał, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście zazwyczaj stawiają na zabawki, lecz rodzicom więcej radości dadzą użyteczne podarki, jak chociażby ubranka, kocyki dla dziecka bądź fotelik do auta.

Lokal na chrzest albo przyjęcie w domu – co wybrać?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny organizowano zazwyczaj w domu rodziny malucha, z tej przyczyny nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni byli zapraszani na odświętną imprezę. Dzisiaj obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Analizując oferty lokali, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą rewelacyjnie ozdobione miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu korespondujące z charakterem obiadu i który zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce latem, polecamy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą harcować na powietrzu. Istotny jest dodatkowo taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do zarezerwowanego hotelu lub domu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]