Pamiątka z czasu ciąży – sesja ciążowa

Ciąża to niezwykły okres w życiu nie tylko przyszłej mamy, jak również jej mężczyzny. Oczekiwanie na przyjście na świat potomka wywołuje szereg uczuć, jak przykładowo duma i radość. Ten magiczny czas niewątpliwie powinno się uwiecznić. Idealnie sprawdza się w tym wypadku seria fotografii, którą nazywa się sesją ciążową. Na tego rodzaju sesje decyduje się w ostatnich latach wiele małżeństw spodziewających się pojawienia się na świecie potomka. Aktualnie zamówić je możemy nie tylko w ogromnych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w niewielkich miasteczkach.

Sesja ciążowa – o co w tym rzeczywiście chodzi?

Usługa foto polegająca na wykonaniu serii fotografii kobiety, która oczekuje potomstwa – tak w prostych słowach da się określić istotę sesji ciążowej. Warto natomiast wiedzieć, iż na tych fotografiach może znaleźć się nie tylko przyszła mama, ale też przyszły ojciec, jak również ich starsze pociechy, jeśli takowe już posiadają. Fotograf zrobi wszystko, aby na ujęciach widać było szerokie spektrum uczuć towarzyszące małżeństwu oczekującemu na narodziny potomstwa.

Sesja ciążowa – w plenerze, w studio lub w domu

Rodzice mają ogromny wpływ na wybór miejsca wykonania sesji zdjęciowej. Sesja ciążowa zazwyczaj ma miejsce w domu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można jednak wykonać także w studio fotograficznym, jak również na świeżym powietrzu. Bez względu na to, jakie miejsce zostało wybrane prowadzący sesję dołoży wszelkich starań, by kobieta mogła poczuć się komfortowo i swobodnie. Tylko w takiej sytuacji otrzymamy naprawdę udane zdjęcia, na których widać promieniejącą radością przyszłą mamę z dumnym tatą dziecka. Z całą pewnością sesja ciążowa jest rewelacyjnym pomysłem, ponieważ jest pamiątkę dla ojca i matki, a za kilkanaście lat będzie też fantastycznym prezentem dla dziecka. Dzisiaj bardzo dużo par decyduje się na prowadzenie albumu dokumentującego kilka pierwszych lat życia malucha. Zdjęcia z profesjonalnie wykonanej sesji ciążowej są bardzo dobrym zalążkiem takiego albumu.