Pragniesz urządzić w firmie prawdziwą Wigilię? Zamów catering świąteczny

Na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/ zlecisz catering świąteczny w Krakowie.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy najczęściej z bliskimi, jednakże obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Często pracownicy firmy organizują je swoimi siłami, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest wydajny. By więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych w małym gronie, jak i tych dużych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie dania i słodkie ciasta

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinny pojawić się typowe świąteczne smakołyki. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupiący filet z karpia czy też pstrąga oraz staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które na ogół podawane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub śledzia z borowikami. Warto również zadbać o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Planowanie Wigilii w firmie powinno się zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy określić dzień wydarzenia oraz zestawić go z planem urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej oszacować prawdopodobną liczbę gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Dobrze jest omówić z pracownikami menu i razem zamówić te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest także to, żeby dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większość grudnia, lecz nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]