Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Pragniesz poznać więcej informacji o organizacji komunii? Wejdź na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to często pierwsza faktycznie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, iż wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy wyprawić przyjęcie w domu?

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie sali. Przyjęcie zaproszonych w domu jest z reguły opcją wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, stąd też zazwyczaj urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, zalecamy zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może być również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, zatem trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunie. Kluczowe jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować prześliczne, zadbane wnętrza. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. zabawki militarne bądź quada.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]