Statuetki pamiątkowe – historia i ich współczesne wykorzystanie

Reputacja różnych wyróżnień i turniejów zależy od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest między innymi to, jaką statuetkę otrzymuje wyróżniona nimi osoba. Znakomitym tego mogą być statuetki wręczane zwycięzcom różnych wyróżnień z dziedziny kultury. Każdy rozpoznaje figurkę Złotego Lwa bądź Oscara. Jednakowo doceniane są wyróżnienia zdobywane w świecie sportu – np. medale olimpijskie bądź Puchar Europy. Muszą o tym pamiętać organizatorzy wszystkich plebiscytów sportowych oraz kulturalnych pragnący, by te szybko zbudowały swoją markę i przy tym aktywnie się rozwijały. Szczególnie, że zamówienie niepowtarzalnych statuetek okolicznościowych jest dziś niezwykle łatwe.

Statuetki pamiątkowe – nagrody znane od kilku wieków przed naszą erą

Statuetki jako forma wyróżnienia przekazywanego uzdolnionym osobistościom triumfującym w różnorodnych turniejach militarnych lub konkursach artystycznych znane były już w wiekach starożytnych. Specjalną popularnością cieszyły się oczywiście w starożytnej Grecji, a potem w korzystającym z jej dziedzictwa Imperium Rzymskim. W późniejszych epokach ich prestiż nieco spadł, żeby odbudować się około dwóch wieków temu. W dzisiejszych czasach medale, puchary oraz statuetki są szczególnie ważną część kultury praktycznie wszystkich narodów, a wiele z nich ma znaczenie międzynarodowe – jako potwierdzenie tego wystarczy wymienić choćby statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w obszarze filmu, jak również przyznawane co roku wybitnym naukowcom, aktywistom społecznym i pisarzom Medale Noblowskie.

Statuetki pamiątkowe zamówisz u artysty-rzeźbiarza

Wykonanie wszelkiego typu statuetek okolicznościowych można bez trudu zlecić rzeźbiarzom lub – jeżeli zależy nam w szczególności na statuetkach z brązu oraz dysponujemy już gotowym szkicem – u specjalistów zajmujących się metalurgią. Typów statuetek pamiątkowych jest mnóstwo, jakkolwiek największym popytem cieszą się figurki z brązu. W rzeczy samej nie bez przyczyny – ich wytworzenie jest stosunkowo tanie, a jednocześnie wyglądają one doskonale, co w znacznym stopniu zwiększa prestiż wszelkiego rodzaju plebiscytów oraz zawodów sportowych.