Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Szukasz wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych? Dobrze trafiłeś!

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]